Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 34
· Najnowszy użytkownik: antek

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

08/10/2017 11:56
hej....bywa tu czasem ktoś? proszę o kontakt..chce parę informacji dotyczących pobytu w sanatorium

25/09/2017 16:12
a kto jedzie 29.10 d0 25.11.... Wink

09/08/2017 14:43
Hej jedzie ktoś może w terminie 10.08-6.09 ? 

30/07/2017 16:45
Witajcie jak wam mineły wakacje Cool

01/01/2017 08:40
Witam, Jedzie ktoś w terminie O6.01 - O2.02.2017? Cool

16/03/2016 19:25
Hejka. Jedzie ktoś w terminie 21 kwietnia -18 maja? Smile)

Powitanie

Witaj na stronie JAGUSI.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

W tym roku uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Był to recital na flet i skrzypce w wykonaniu Sandry Piekoszewskiej i Natalii Wajdy oraz zabawa w "Familiadę". Jednak jako jeden z najciekawszych akcentów tej uroczystości, Jagusiowicze uznali poczęstunek słodyczami przez panią dyrektor Elżbietę Pawłowską.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

NARODOWE CZYTANIE 2017

Liczna grupa Jagusiowiczów wraz z mieszkańcami Kudowy-Zdr. czytała "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w malowniczej scenerii Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego-Skansenie w Pstrążnej nieopodal Kudowy-Zdroju. W trakcie tego przedstawienia przygrywała muzyka ludowa, a uczestnicy byli częstowani swojskim chlebem wypiekanym na miejscu w skansenie.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

"Chore dzieci chorym dzieciom"

"Chore dzieci chorym dzieciom", taka idea przyświeca w naszej pracy wychowawczej. Dnia 5 sierpnia po raz kolejny braliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz małego kudowianina. Tym razem był to pięcioletni Krzyś, którego leczenie wymaga dużych nakładów finansowych. Dzieci z Jagusi przygotowały bogaty program. Była to bajka, tańce, śpiew i Big Box oraz obsługa sprzętu nagłaśniającego. Oferowaliśmy również warsztaty plastyczne z możliwością tworzenia różnych wzorów z koralików. Najmłodsze uczestniczki zebrały wśród licznie zgromadzonych mieszkańców pełną puszkę datków. Akcja pozwoliła na dobrą zabawę i wielki gest. Na rzecz chorego Krzysia udało się zebrać 16.800zł. Cieszymy się, że aż tyle - mówili Jagusiowicze, a nas dorosłych Jagusiowiczów cieszy fakt, że nasi podopieczni pomimo swoich problemów, tak chętnie wspomagają jeszcze bardziej potrzebujących.

ZAPRASZAMY DO JAGUSI

Bez problemu możesz przyjechać do sanatorium "Jagusia" na 4 tygodnie darmowego pobytu z zabiegami leczniczymi.

Wystarczy, żeby twój lekarz wypełnił skierowanie, które możesz pobrać na stronie:

http://zuk-sa.pl/oferta-pobyty_ze_skierowaniem-skierowanie_z_nfz.php

Na dole nowo otwartej strony jest zielony link:

"Jak wyjechać do sanatorium"

a tam wzór skierowania do wydruku.

Profile leczenia wymienione na stronie "Jagusi" w zakładce Informacje.

Ważne aby w skierowaniu było wskazanie na sanatorium "Jagusia" w Kudowie-Zdroju

PO PIERWSZE DZIECKO

"Po pierwze dziecko" to projekt UNICEF-u, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci z naszej Szkoły Podstawowej im. UNICEF-u.

Celem projektu była:

- edukacja dzieci i młodzieży na temat problemów współczesnego Świata,

-przekazanie uczniom wiedzy na temat sytuacji uchodźców, w tym przede wszystkim dzieci,

- uwrażliwienie młodego pokolenia na krzywdę innych,

- kształtowanie postawy zaangażowania społecznego


Więcej zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii zdjęć GALERIA ZDJĘĆ

WARSZTATY KULINARNE

24.05 2017 w naszym sanatorium rozpoczął się cykl warsztatów kulinarnych pt. "Zostań ambasadorem zdrowego żywienia". Na pierwszych zajęciach pod okiem mistrza kulinarnego Arkadiusza Kruszika, uczniowie przygotowali smakowite sałatki, zupy i kanapki. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał certyfikat uczestnictwa. Po zajęciach odbyła się degustacja specjałów. Zdjęcia z wydarzenia w naszej galerii zdjęć.

DZIEŃ FLAGI 2017

W tym roku w obchodach Święta Flagi wszyscy Jagusiowicze zaopatzreni w flagi oraz dekoracje w barwach narodowych przemaszerowali ulicami Kudowy-Zdroju do Parku Zdrojowego. Tam po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przez zgromadzonych mieszkańców miasta i gości , krótkich oficjalnych przemówieniach mieliśmy okazję wysłuchania pięknego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu kudowskiego zespołu "Hejszowina".

UNICEF PATRONEM SZKOŁY

Kolejny już raz świętowaliśmy wybór UNICEF-u jako patrona naszej szkoły. Na początku uroczystego apelu został odsłuchany oficjalny hymn tej niezwykłej organizacji. Pani dyrektor Elżbieta Pawłowska wyjaśniła dlaczego właśnie UNICEF patronuje placówce - jesteśmy szkołą, która szczególnie troszczy się o dobro każdego dziecka, a takie są główne cele działania organizacji. Następnie Martyna Barczak przybliżyła historię powstania, zadania, które realizuje UNICEF. Klaudia Wodzińska i Oliwia Sołtys przeprowadziły konkurs wiedzy z zakresu funkcjonowania tej instytucji. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Piękne prace plastyczne i kolorowe liście uświetniły gazetkę ścienną i "drzewko praw dziecka".

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Nasza Szkoła zgłosiła inicjatywę w obchodach DBI.

W ramach zajęć pozalekcyjnych i na lekcjach informatyki w lutym zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze". Lekcje, pogadanki i zabawy na temat praw i obowiązków uczestników korzystających z Sieci oraz innych multimediów zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem scenariuszy zamieszczonych na stronie www.dzieckowsieci.pl. Na koniec wszystkich zajęć zorganizujemy piknik, który będzie ewaluacją wcześniejszych zajęć.


Relację filmową z obchodów DBI można obejrzeć pod poniższym adresem:FILM - Kliknij tutaj

"CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC" XII 2016

W ostatnią niedzielę adwentu uczniowie z "Jagusi" wystawili sztukę pt."CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC". Wydarzenie miało charakter akcji charytatywnej na rzecz chorego Kubusia Płachty. Mali aktorzy niczym zawodowcy sprawili, że duzi odbiorcy otworzyli nie tylko swoje serca, co było widoczne po wypełnionych skarbonkach. Reżyser i główny inicjator tego przedsięwzięcia pani Krystyna Lenczowska-Tyl serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do wystawienia sztuki w Teatrze Zdrojowym. Dziękujemy wspaniałej publiczności.

Przedstawienie można obejrzeć pod poniższym adresem:FILM - Kliknij tutaj

Relacja fotoreporterska w GALERII ZDJĘĆ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

Uczniowie naszej szkoły przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny z okazji DEN. Pięknie wykonane piosenki oraz wiersze uświetniły całą uroczystość. Jednak jako jeden z najciekawszych akcentów Jagusiowicze uznali poczęstunek słodyczami przez panią dyrektor Elżbietę Pawłowską.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

NARODOWE CZYTANIE 2016

Podobnie jak w ubiegłych latach JAGUSIA była współorganizatorem NARODOWEGO CZYTANIA. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły czytali Quo vadis Henryka Sienkiewicza w muszli koncertowej oraz na ławeczkach kudowskiego Parku Zdrojowego. W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli kuracjusze, wczasowicze oraz mieszkańcy Kudowy-Zdroju. Relację fotoreporterską z wydarzenia możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

SIECIAKI NA WAKACJACH...

21.08.2016 w"Jagusi" odbył się piknik edukacyjny pt. "Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście" Podczas imprezy zdobywaliśmy i uzupełnialiśmy wiedzę na temat:
- ochrony prywatności w internecie (login, hasło, dane osobowe);
- zasad bezpiecznego surfowania w sieci;
- reagowania na niebezpieczne treści online;
- zasad bezpieczeństwa podczas zawierania internetowych znajomości;
- zabezpieczenia komputera;
- netykiety;
- wpływu nadmiernego korzystania z komputera i internetu na zdrowie.
Zabawa zorganizowana była w formie gry aktywizującej, w której uczestnicy zdobywali punkty na ośmiu wyznaczonych stanowiskach.
Zdjęcia z tego wydarzenia możemy obejrzeć w GALERII ZDJĘĆ-Kliknij

Przedstawienie można obejrzeć pod poniższym adresem:FILM - Kliknij tutaj


BIEG ROTM. PILECKIEGO

W niedzielę 15 05 2016 Jagusiaowicze w licznej grupie uczestniczyli w I BIEGU PAMIĘCI ROTMISRZA PILECKIEGO. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali odznaki i medale okolicznościowe upamiętniające to wydarzenie i udział w biegu. W trakcie tej imprezy mogliśmy zapoznać się z sylwetką i historią tego bohatera.
Więcej zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii zdjęć.

ŚWIĘTO FLAGI 2016

W tym roku obchody Święta Flagi Jagusiowicze zorganizowali na terenie Sanatorium. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli w barwach biało-czerwonych. Poza częścią oficjalną najciekawszym punktem uroczystości był pokaz mody uczniów ubranych w stroje o barwach narodowych. Jury wybrało i nagrodziło najciekawsze stroje. Cała impreza zakończyła się dyskoteką.Fotoreportaż z uroczystości w naszej GALERII ZDJĘĆ

"LISTY STAREGO DIABŁA DO MŁODEGO" PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE 2016


W Niedzielę Palmową 2016r. uczniowie naszej szkoły przygotowali i wystawili w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju przedstawienie wielkanocne "Listy starego diabła do młodego". Reżyserem i scenarzystą była polonistka pani Krystyna Lenczowska-Tyl. Zdjęcia z tego wydarzenia możemy obejrzeć w GALERII ZDJĘĆ-Kliknij

Przedstawienie można obejrzeć pod poniższym adresem:FILM - Kliknij tutaj

Również relacja filmowa Telewizji Kłodzkiej: FILM -TV KŁODZKA Kliknij tutaj

CHRYSTUS SIĘ RODZI

"Chrystus się rodzi" w kudowskim teatrze - urodził się we wspaniałej widowni. Licznie zgromadzona, nagradzała małych - WIELKICH - aktorów brawami na stojąco, ale nie tylko. Kuracjusze i kudowianie nagrodzili "Jagusinych" (dzieci z sanatorium "Jagusia w Kudowie-Zdroju) aktorów ogromną ilością słodyczy i owoców. Podziękowali Im za wspaniałe widowisko. Było za co dziękować, pomimo wielkiej tremy zagrali wspaniale. Oni i scenografia... naprawdę stopili zatwardziałe serducha - niektórzy mówili, że zakręciła im się łezka w oku.

Przedstawienie można obejrzeć pod poniższym adresem:FILM - Kliknij tutaj

Relacja fotoreporterska w GALERII ZDJĘĆ

Również relacja filmowa Telewizji Kłodzkiej: FILM -TV KŁODZKA Kliknij tutaj


Wygenerowano w sekund: 1.27
359,628 Unikalnych wizyt